Tresura kilku psów jednocześnie

Większość zaawansowanych zestawów typu elektroniczna obroża umożliwiają tresurę dwóch, trzech lub nawet sześciu psów jednocześnie za pomocą jednego pilota. Najczęściej są to już zestawy, które posiadają większy zasięg, na przykład 1600 metrów.

 

Tego typu zestawy szczególnie popularne są wśród profesjonalnych treserów, hodowców oraz myśliwych. Taki zestaw umożliwia komunikację za pomocą jednego pilota, lecz zazwyczaj każda obroża ma przypisany oddzielny przycisk. W większości obroży elektronicznych paski są wymienne. Dlatego polecane, by każda obroża miała pasek w innym kolorze. Ułatwia to znacznie komunikację z nimi.

 

Zazwyczaj wszystkie te zestawy w komplecie posiadają jedną obrożę, a w celu rozbudowy dokupujemy kolejne. Można również spotkać się z gotowymi zestawami przygotowanymi dla dwóch psów. Najobszerniejszą ofertę jeżeli chodzi o tego typu zestawy posiada irlandzka marka PAC. Piloty tej marki potrafią współpracować z sześcioma obrożami naraz. Warto również zaznaczyć, że PAC posiada obroże treningowe o zasięgu aż 3000 kilometrów. Obroże elektroniczna dla wielu psów z jednym pilotem marki PAC to również bardzo łatwa obsługa. Zazwyczaj w pilocie jest przypisany odpowiedni przycisk do danej obroży.

 

Dobrą marką pod względem jakości jest również SportDog. Piloty tej marki umożliwiają zastosowanie do trzech obroży elektronicznych jednocześnie. Obsługa tych zestawów wygląda nieco inaczej niż w przypadku marki PAC. Odpowiedni przycisk na pilocie marki SportDog trzeba odpowiednio zaprogramować do danej obroży. Czynność ta nie jest trudna, każdy amator z pomocą instrukcji tego dokona.