Obroża elektroniczna dla psa myśliwskiego

Elektroniczne obroże, które będą stosowane podczas polowań muszą charakteryzować się wysoką wodoodpornością. Polowania odbywają się nie tylko podczas deszczu, ale również i na terenach podmokłych. Często też psy wskakują do wody w pogoni za tropem, dlatego też jest to jeden z najważniejszych czynników jaki myśliwy musi brać pod uwagę przy zakupie elektronicznej obroży.

 

Kolejną rzeczą jest oczywiście zasięg. Dla psów myśliwskich nie polecane są obrożę z zasięgiem mniejszym niż 500 metrów. Wymieniony zasięg jest w zasadzie absolutnym minimum. Największy zasięg takiej obroży to 3000 metrów. Należy również wziąć pod uwagę to, że podawany przez producenta zasięg dotyczy otwartych terenów. W miejscach zalesionych może on ulec zmniejszeniu.

 

Dodatkową funkcją przydatną w elektronicznych obrożach dla psów myśliwskich jest lokalizacja dźwiękowa. Można wysłać za pomocą pilota odpowiedni sygnał, by obroża wydała dźwięk. Można również taki lokalizator specjalnie programować, by wskazywał kiedy pies biegnie, a kiedy stoi.

 

Marki, które są godne polecenia w przypadku psów myśliwskich to Dogtra, DT Systems oraz SportDog. SportDog to nieco tańsze wersje takich obroży. Są wysoce funkcjonalne jeżeli chodzi o zasięg, gdyż istnieje model nawet o zasięgu 1600 metrów. Dogtra oraz DT Systems to systemy wysoce zaawansowane. Obroże elektroniczne tych marek posiadają duże zasięgi oraz są wodoszczelne. Obroże elektroniczne marki Dogtra mogą posiadać nawet do 127 poziomów impulsów. Obroża elektroniczna z lokalizatorem to 2500T&B marki Dogtra.